Javni poziv za najbolje knjižare u Republici Hrvatskoj u 2023. godini bio je otvoren do 31. svibnja, a prijavilo se 38 knjižara za koje se do 1. prosinca mogu dodijeliti elektronički glasovi.
Prijavile su se tri samostalne knjižare, jedan antikvarijat i 34 knjižare u lancu iz cijele Hrvatske.
Najviše prijava, ukupno 15, odnosi se na knjižare u Zagrebu, a slijede Rijeka s 4 knjižare, Slavonski Brod i Zadar s 3 prijavljene knjižare, Pula, Osijek, Varaždin i Split s po dvije prijavljene knjižare te Bjelovar, Donji Kneginec, Jablanovec, Požega i Vukovar iz kojih je prijavljena jedna knjižara. Knjižare koje su nagrađene ranijih godina ne mogu se prijaviti sljedeće dvije godine.
Uz elektroničke glasove čitatelja – posjetitelja i kupaca knjižara, Povjerenstvo za odabir najboljih knjižara obići će sve prijavljene knjižare kako bi na temelju te dvije ocjene predložilo knjižare koje će se nagraditi u 2023. godini.
Pročitaj druge vijesti
16. siječnja 2025.
‘Sinovi, kćeri’ Ivane Bodrožić u konkurenciji za Dublin Literary Award